FİRMA PROFİLİ

Şirketimiz 1955 yılında Denizli'de Dedemiz Arif ÜŞÜMEZ tarafından kurulmuştur.


Aynı yıl Birkaç tezgah ile çarşaf üretimiyle üretime başlamış olup, 1970 yılında Kazım ATLAMAZSOY ve Osman ÜŞÜMEZ ortaklığı ile DOKUR TEKSTİL KOLLEKTİF ŞİRKETİ olarak yapısı değiştirilmiştir.

Türkiye'de bir ilk olarak GOBLEN tarzı ve BASKILI KADİFE üretimiyle JAKARLI FANTEZİ kumaşlardan yatak örtüsü, masa örtüsü ve divan örtüsü gruplarında üretime başlamış olan DOKUR TEKSTİL, 2010 yılından itibaren şirket yapısı Kazım ATLAMAZSOY ve Arif ATLAMAZSOY olarak şekillenmiştir.

Şirketimizin Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Kazım ATLAMAZSOY olup, Yönetim Kurulu Başkanı Arif ATLAMAZSOY öncülüğünde ihracat ve de İç pazara hitap etmektedir. Müşteri odaklı çalışan DOKUR TEKSTİL, aylık 90 ton kapasitesi ile birlikte müşterilerine servis vermektedir.

KNOW-HOW ile birlikte ARGE'ye önem veren firmamız tecrübeli personeli ile birlikte, müşterilerine otel grubu ürünlerin yanı sıra, ihracat fazlası I/a olarak adlandırılan havlu ve bornoz grubundaki ürünleri de tedarik etmektedir.

Bununla birlikte, müşterilerimizin istemiş olduğu havlu, bornoz vs. ürünlerin üretimini yaparak aynı zamanda müşterilerimize Özel Regüle üretim yapılmaktadır. Orta Doğu, Balkanlar ve Avrupa başta olmak üzere 16 ülkeye ihracat yapan DOKUR TEKSTİL, Türkiye pazarında da otel piyasasına hizmet vermektedir.

Otel piyasasında oluşturulan toptancı kanalı ile 26 tezgah çalıştıran DOKUR TEKSTİL, her geçen gün müşterileriyle birlikte gücüne güç katarak pazarda yerini korumaktadır.

 

İleri Görüşü ve de Liderliği ile bize yön veren 3.jenerasyon olarak şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı olan Arif ATLAMAZSOY' un kurmuş olduğu ekip içinde; üretimin başında bulunan tecrübeleri ile lokomotifimiz olan Ahmet AKYÜREK ile birlikte yine tecrübeleri ile birlikte pazarlamaya yön veren Günhan AKHAN ile birlikte, büyük bir aile olan DOKUR TEKSTİL, 50 kişilik flexible yapısı ile takım çalışması benimsemiş olup, her biri kendi alanının uzmanı olan arkadaşlarımız ile birlikte gücüne güç katmıştır.

Bu yapı içinde ticaretine devam etmekte olan DOKUR TEKSTİL Siz Değerli Müşterilerimizi Aramızda Görmekten Büyük Mutluluk Duyar.

SAYGILARIMIZLA,




SERTİFİKALARIMIZ


Marka Tescil Belgesi
Marka Tescil Belgesi
Oeko-Tex
Oeko-Tex
Oeko-Tex
Oeko-Tex